Андрій Ярмоленко: що далі?

0
846

Зрештою, це повинно було статися. Поки що інформація лише на рівні преси, проте відчуття говорять, що, зважаючи на усі попередні обставини, Вест Гем таки хоче позбутися Андрія Ярмоленка.

Насправді, він не такий поганий футболіст, аби після півтора року виявиятися непотрібним середняку Прем’єр-ліги, хоча за нього заплатили серйозні гроші та дали велику зарплатню. З іншого боку для клубів АПЛ немає ніякої проблеми кожного літа викидати десятки мільйонів на гравців, а кожного наступного літа викидати десятки мільйонів на гравців знову.

Якраз найперша думка, яка лізе в голову: він не досить сильний гравець для цього рівня. Проте все ж були в нього періоди і в Дормтунді, і в обох сезонах у Вест Гемі, коли він грав дійсно непогано. Потім все швидко закінчувалося. З’являлися травми.

Дуже легке пояснення невдач травми. Особливо якщо існують інші варіанти. Ярмоленка часто порівнюють з Євгеном Коноплянкою, який також не заграв у Європі. Але в них ситуація точно різна. Коноплнка — типовий приклад легіонера, якого українські футболісти бачили в своєму чемпіонаті. Вони приїждажють за грошима, не вчать мови, не асимілюються і зовсім не страждають, коли не мають ігрової практики чи їх команди програють. Ось це Коноплянка в Севільї та Шальке.

фото Getty Images

Ярмоленко інший. Він став своїм у Вест Гемі, в Лондоні, він розмовляв англійською. Він дійсно багато працював та дуже переживав з приводу невдач. Розчарування після поразки від Евертона на початку сезону увійде в хайлайти Вест Гема обов’язково.

Кожен з них в Європі не заграв. Але у кожного з них були свої проблеми через які вони не показали того рівня, що був в чемпіонаті України. Багато говорити про Коноплянку не хочеться, тут все зрозуміло та це марна трата часу.

Можливо, Ярмоленко пересидів в Динамо. Так, безеперечно. Проте якось вже пояснював, що насправді він пересидів лише один сезон. Жоден сильний українець не залишив би чемпіонат до 2013 року, тому що завдяки диким грошам чемпіонат був досить високого рівня. А потім Ярмоленко залишився, аби нарешті виграти титул з Динамо, потім він фактично вперше грав в Лізі чемпіонів.

Йти треба було в 2016-му. Нещодавно сам Ярмоленко розповідав про те літо та реакцію на провальний виступ на чемпіонаті Європи. Звичайно, було не до переходу.

Його мотивація залишатися в Динамо цілком зрозуміла. Проте він дійсно пересидів в чемпіонаті України. Це стосується не психологічних аспектів, а цілком фізичних. Все ж у нього з цим проблеми. За більшої інтенсивності він виявився звичайним травматом.

Спершу травма в Дортмунді, потім розрив ахілла минулого сезону. Якраз ця травма є найкращим показником того, що м’язи просто не витримують навантажень. З іншого боку ніхто не знає, можливо, якби Ярмоленко поїхав до Європи раніше, то вже б і кар’єру закінчив з цими травмами.

Безперечно, ніякою зіркою бундесліги він би не став, як і зіркою Прем’єр-ліги, тому не варто звинувачувати лише травми. Проте гравцем рівня еверейдж — цілком.

Тепер найважливіше: що далі? Ось те формулювання, що Вест Гем хоче відправити в оренду Ярмоленка, аби той розкрився, а потім продати його — це якась нісенітниця. Такі речі підходять на молодших гравців, а не 30-річних. Проте, звичайно, спершу буде оренда, аджее Ярмоленко і коштує дорого, і зарплатня в нього велика.

Але куди? Навряд чи Вест Гем захоче підсилювати свого конкурента в Прем’єр-лізі. В Чемпіоншип може не захотіти сам Ярмоленко, та й не потягне його гроші ніхто. Та й в будь-якому клубі не найвищого дивізіону хоч Англії, хоч Італії, хоч де завгодно будуть очікувати багато боротьби перш за все, чого Ярмоленко дати не зможе.

Переїзд до іншої країни та чемпіонату? Це також рішення, яке може бути дуже непростим, якщо говорити про побутову частину питання. Ярмоленкові не 20 років, він в Лондоні з сім’єю та навряд чи їм там не подобається. Можна поїхати на чотири місяці в якусь Туреччину чи Італію з Іспанією, але їхати самому тоді. А сім’я куди? Якщо залишиться в Лондоні, але потім все одно переїжджати влітку. Якщо повернеться до Києва, то тоді все одно переїжджати влітку.

Оренда, де можна себе проявити. Євро, де можна ще раз про себе нагадати, а потім перехід в інший клуб — це чудова можливість. Але знову ж таки не для 30-річного гравця зі всілякими побутовими ускладненнями.

Варіантів не так багато. Зціпити зуби та боротися за місце у складі Вест Гема, доводити що дарма на ньому поставили хрест. Це може бути безперспективно. Або ж просто залишитися у Вест Гемі, говорити, що тренер тобі не довіряє та чекати літа. Це точно безперспективно. Але обидва варіанти вигідні.

Або оренда. Якщо все ж оренда, то це буде найкращим доказом того, що Ярмоленко дійсно хоче продовжити кар’єру футболіста.

Динамо? Смішно.Понравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту