Соболь в Брюгге: новий виклик чи чергова оренда?

0
807

Найцікавіше в цій історії те, що Едуарду Соболю всього 24 роки.

Парадоксів в його кар’єрі, насправді, дуже багато. Соболь вперше зіграв на професійному рівні ще в 2011 році, на початку 2013-го перейшов до Шахтаря. Все це було напрочуд давно. Молодим талантом Соболя не вийде назвати, як би не хотілось, адже його виступи продовжуються вже вісім років. Проте з усіма цими орендами, таке враження, що кар’єра ще навіть не розпочалася.

Брюгге стане шостим клубом для Соболя, де він буде грати на правах оренди. Але цього разу ситуація змінюється. Металург Д, Металіст та Зоря від самого початку не мали права, намірів та можливостей його викупити, Славія та Яблонець також були швидше були тимчасовими варіантами.

У нас прийняти жаліти гравців, які належать Шахтарю, та змушені їздити по орендам, тому що не мають шансі там. Але перший контракт Соболя було розраховано на три роки. Потім він підписав ще один. А в червні 2017 року підписав третій контракт на п’ять років. Тоді він якраз повернувся з Зорі та поїхав до Славії. Напередодні другої оренди в Чехії Соболь сказав, що він шукає команду з орендою без права викупа.

Ніхто його не тримав ні в якій клітці. Йому самому було так комфортно.

За два роки в Чехії він не дуже себе проявив. Спершу в Славії він посеред сезону втратив місце в стартовому складі, Тоді різко закінчилась епоха ротанів, данні, алтинтопів, але Соболь, незважаючи на те, що залишився в команді. не грав. Там ще були кумедні коментарі агента, який через те, що живе в Чехії, вважає себе експертом з місцевого футболу. Він проклинав тренера, називав його слабким, фізруком та взагалі незрозуміло ким. Тим тренером, який прийшов наприкінці 2017 року був Їндржих Трпишовськи, який виграв чемпіонат Чехії зараз та вивів Славію до чвертьфіналу Ліги Європи.

В Яблонці також не все гаразд було. Проте взимку до Спарти було продано основного лівого захисника команди Матея Ганоусека, й Соболь заграв в старті. Навесні він був незмінним гравцем команди. Яблонець закінчив чемпіонат на твердому четвертому місці (-9 від третього; +10 до четвертого), а відразу після закінчення сезону було оголошено про перехід іншого лівого захисника з України Андрія Цурікова.

А Соболь знову відправляється шукати кращої долі. Тепер в Бельгію.

Брюгге потрібні ліві захисники. Минулого сезону за Івана Леко команда грала 3-5-2, але новий тренер Філіпп Клеман звісно перейде на схему з чотирма гравцями в захисті. Й Соболь тут може бути знахідкою. Звісно, його ніхто не скаутив прям в Яблонці, а фотографія поряд з Вадимом Шаблієм та Сергієм Серебренніковим говорить сама за себе.

Проте це просто обов’язковий атрибут переходу, але, оскільки це не Динамо, то не означає, що він там обов’язково гратиме. Тут якраз все залежить від самого Соболя. Якщо він хоче дійсно будувати кар’єру, а не просто грати в футбол де-небудь, аби тільки платитили і давали грати, то пора вже це робити. Брюгге з правом викупу — це цікавий варіант. Ліга чемпіонів, зрештою. Проте за місце в старті треба буде боротись, а не так як це було в Чехії.

Жупільє-ліга — найбільш український чемпіонат. (І це не тому, що там карають клуби за договірні матчі та ніяк не можуть визначитись з кількістю команд та системою змагань)Понравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту