Євангеліє від Люки

0
721

Перехід Люки ЕрнандесА або Лукаса Ернандеса до Баварії якось надто активізував футбольну спільноту. Мабуть, справа у тому, що трансферних новин нині майже не має і тому поява топового переходу викликала стільки емоцій.

Нічого реально нового не трапилося.

Влітку перехід захисника вже був повністю погоджений між клубами і серед варіантів суми виплат фігурували зокрема й ті самі 80-т мільйонів, але через нюанси німецького законодавства Баварія тоді не змогла все оформити. Друга спроба стала результативною. Якщо сума грошей когось лякає, то це дарма. Так, він захисник, не медійна та рекламна зірка, гравець не космічного рівня. Але давно варто визнати, що гроші у сучасному футболі, тобто прибутки, ростуть швидше ніж витрати клубів. Я маю на увазі провідні клуби.

100-мілліонні трансфери вже стають нормою і будуть далі буденність. Це не мильна бульбашка, не американська іпотека, яка обвалила світовий ринок у 2008-му, тим паче не МММ. Можливо, колись, з часом, цей ринок таки й перегріється та трапиться те, що шотландці назвали б «футбал лох». Лох, ущелина, провалля, тріщина в скелях заповнена водою, як той самий Лох Несс.

Але поки без лохів.

Телеправа і спонсорські гроші, завдяки розвитку інтернету, ростуть шалено. Тож чекаймо на нові рекорди у трансферах. Те ж, що ці гроші реальні чітко підкреслює приклад американських ліг бейсболу, тамтешнього футболу та баскетболу. Через внутрішню специфіку там мова не йде про трасфери, але є приклад неймовірних зарплат, до яких соккеру ще рости й рости. До речі, прихід європейського футболу у США якраз і став черговим стрибком фінансового підйому індустрії нашої улюбленої гри.

От чому Люка не може коштувати 80 мільйонів? Йому 23 роки, ідеальний вік, чотири повні сезони у дорослому футболі, тобто, є чітке розуміння його можливостей. Універсал, має якісний перший пас, що зараз почали вельми цінувати. Зрештою, чемпіон світу. Копійка до копійки і будуть ті самі 80 мільйонів.

Цікаво, що на його місці міг бути брат Тео, чия кар’єра зараз дещо провисла. Рік 2017-й. Більш ефектний зовні і манерою гри Тео у складі Алавеса каламутить воду в Прімері і досягає фіналу Копа дель Рей. Шансів у тому матчі не було, бо рівень Барселони і Алавесу надто різний. Проте й в такій ситуації Тео відіграв дуже добре, навіть забив яскравий гол на полі рідного Вісенте Кальдерону. Паралельно справи у брата йдуть у Атлетіко не погано, але й не особливо успішно. До того додалася дивовижна скандальна історія. Люка посварився зі своєю дівчиною, та подряпала його машину, вони побилися. У підсумку дівчина поскаржилася в поліцію. Насправді вони обидвоє були добряче п’яні і поводилися агресивно. Але Люка не звертався до правоохоронців. Вирок суду простий – штраф та заборона наближуватися до дівчини.

Найсмішніше трапилося невдовзі. Протверезіли, помирилися і навіть взяли шлюб. Проте заборона наближатися до цієї пані лишилася і поліція арештувала Люку за порушення вимог суду, думка його, вже нині дружини, ролі не відіграє. Тому звичайному громадянину могло б це усе вилитися у реальний строк. Але з спортсменом топ-рівня розрулили на рівні чергового штрафу.

А потім була казкова історія прориву. Успішний сезон в Атлетіко, в той час як брат невдало прийшов до Реалу. У березні 2018-го Люка чекав запрошення до іспанської збірної і навіть спочатку відмовив Дідьє Дешаму. Але Лопетегі так і не зателефонував, а тренер збірної Франції зробив другу спробу, що дозволила йому отримати основного лівого захисника на тріумфальний похід за світовим золотом. Тео ж все більше заходив у тінь.

Житіє не святого Люки тепер буде тривати у Мюнхені, тож це ще раз підкреслює наскільки міняється світ, Баварія дуже довго намагалася не робити дорогих трансферів, але наважилася на купівлю Ернандеса. І це нормально, бо гроші є!

«Щасливі незаможні» — теза точно не актуальна для сьогоденного життя. Тож сучасне футбольне Євангеліє говорить просто: витрачай, якщо, звісно, маєш гроші.Понравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту