УПЛ повертається. Як команди підходять до другої частини сезону

0
492
фото upl.ua

Underdogs представляє прев’ю другої частини УПЛ для 10-ти команд турніру (окрім Динамо та Шахтаря).

Арсенал

Звичайно, одне з головних завдань журналістики не просто обробляти інформацію, яка є в наявності, але ще й здобувати її. Тому з точки зору журналіста буде зовсім несправедливо говорити, мовляв, ай-ай-ай Арсенал нічого не повідомив про свій склад та підготовку до другої частини сезону. Проте якщо клуб цього не зробив протягом зими, то значить його не турбує знають щось про нього чи ні. А тому нічого більше, крім того, що Арсенал тепер тренуватиме Ігор Леонов більше знати не треба. І ще з першої частини сезону залишилось троє гравців. Теперь живіть з цим!

Орієнтовний склад на другу частину сезону: —

фото chernomorets.odessa.ua

Чорноморець

Щодо багатьох клубів в Україні можна задавати запитання, мовляв, який сенс їх існування. Навіть в УПЛ зараз є топ-3 з цього списку, а тому щодо Чорноморця правильніше буде звучати: в чому сенс їх теперішнього існування. Про історію клубу, вболівальницьку базу та футбольність Одеси говорити не варто, це все нікуди не поділося, проте сам сучасний ФК Чорноморець викликає багато запитань. Як і Арсенал, як і ФК Львів, як і за великою мірою Олімпік цей Чорноморець існує — ну і існує собі.

Влітку клуб вилетів до Першої ліги, після чого в ньому змінилась команда та тренерський штаб. Усю першу частину сезону складалося враження, що цей клуб, ніби якась примха коханки якогось багатого дядечка. Аби їй не нудно не було, а що там відбувається, навіщо — нікого це не цікавить.

Коли стало зрозуміло, що УПЛ розширювати не планують, стало зрозуміло, що Чорноморцю все ж потрібно боротись за виживання. Заради цього було запрошено декілька досвідчених гравців, в першу чергу повернулись до України Володимир Аржанов, Віталій Гошкодеря та Володимир Танчик. Також Чорноморець зламав кордон спорту-внє-палітіки, запросивши першого росіянина від початку війни Васілія Павлова. Першочерговим та, мабуть, єдиним завданням Чорноморця буде не вилетіти. Але найперше, про що варто думати (і, мабуть, не тільки цьому клубу) — сенс існування.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Літовченко — Рижук, Грачов, Мищенко, Трубочкін — Морозенко, Бабенко — Танчик, Аржанов, Гошкодеря — Павлов

фото fckarpaty.com

Карпати

В Карпатах завжди говорять про філософію та якусь особливу роль в історії українського футболу (мабуть, через гордість за перемогу в Кубку ненависного їм СРСР — дисонанс же, га). За теперішнього керівництва особливість Карпат в тому, щоб постійно займатись торгівлею. Олег Смалійчук бачить в гравцях товар, кожного трансферного вікна намагається якомога більше гравців продати до інших клубів. В цьому немає нічого поганого, просто констатація факту. Й тепер нічого не змінилось: залишили команду Хорхе Карраскаль та Орест Лебеденко, був проданий Мар’ян Швед. Але ж якби тільки про покупки чи продажі йшла мова, Карпати й просто так віддають гравців, беруть на заміну їм десяток інших.

У порівнянні з першою частиною сезону в команді немає Олексія Шевченка, Артема Федецького, Дениса Мірошниченка, Олега Голодюка, Олега Бородая, Крістіана Ербеса. Новачків цього разу не так багато, проте прийшов черговий тренер. Тут нічого не міняється.

В другій частині сезону Карпати будуть боротись за виживання, команда й зараз знаходиться в зоні перехідних ігор. Проте не це головне завдання Смалійчука, а тому й Фабрі, а тому й команди — не порятунок від вильоту. Важливо, аби почали з’являтись нові молоді гравці, яких можна розкрутити. Самі вони точно не розкручуються, зважаючи на те, що ніяких нормальних результатів у Карпат немає.

Цікавим новачком виглядає Карім Йода, який пограв в Швейцарії та Іспанії (тут цікаві слова Смалійчука після переводу Федецького до дубля через те, що клуб робить ставку на молодь, але підписує Йода та Гуйє), також цікаво побачити Романа Дебелка після його 28 голів в 34 матчах в чемпіонаті Естонії.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Кучинський — Сандохадзе, Гуйє, Мегреміч — Мякушко, Хонгла, Ді Франко, Гуцуляк — Йода, Швед — Понде

фото olimpik.com.ua

Олімпік

В Олімпіку намагаються бути оптимістами, але останнім часом у клуба великі проблеми. Апеляційний комітет ФФУ залишив в силі відсторонення молодіжних складів Олімпіка від змагань, тому команди Ю19 та Ю21 навесні грати не будуть. Хоча в команді все ж мріють потрапити в першу шістку УПЛ, на це шансів не так й багато. Навпаки, Олімпік випереджає лише на два очки Карпати, які йдуть в зоні перехідних матчів.

А цей же сезон мав бути проривом для Олімпіка. Збільшення зарплатного фонду, запрошення кількох досвідчених гравців, амбіції — керівництво клубу явно хотіло до Ліги Європи. Але нічого не вийшло у Романа Санжара, не зламав хід історії і В’ячеслав Шевчук, нехай його й хвалили гравці, а команда наприкінці року видала серію цікавих результатів на чолі з нічиєю з Шахтарем.

Взимку Олімпік більше чистив склад, залишивши тільки необхідних. Потенційних новачків як завжди було багато, але зрештою клуб підписав лише декількох. Традиційно для Олімпіка вже пізніше можуть бути нові гравці. Зрештою, немає сенсу переплачувати зараз, коли команда не буде боротись у верхній шістці. Зате у Шевчука був шанс попрацювати з командою та показати себе у ролі тренера.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Махновський — Ксьонз, Гришко, Цимбалюк, Вантух — Кольцов, Гай, Політило — Тейшейра, Шиндер, Балашов

фото pfclviv.com

Львів

Ще на початку минулого сезону попередній тренер Львова Жилмар оголосив свою команду новим Шахтарем. Нічого відтоді не змінилось, Львів і з Юрієм Бакаловим на чолі шукає бразильців по всіх пляжах, барах та університетах країни. Ті, хто подумав, що в першій частині сезону в комаді було багато бразильців, помиляється. Львів уже заявив сімох нових гравців з Бразилії, їх тепер в команді стало п’ятнадцятеро — і це не кінець. Цілком ймовірно, що ще трьох-чотирьох буде заявлено протягом сезону.

Як класичний Шахтар, Львів буде грати українцями тільки в захисті. Задля цього в команду прийшли Олександр Насонов та Дмитро Фатєєв, які створять конкуренцію тим, хто був раніше. Далі центру захисту будуть самі лише бразильці. Що про них можна сказати? А давайте запитаємо Юрія Бакалова, тренера команди — він також про них мало що знає, мабуть.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Бандура — Адамюк, Борзенко, Парамонов, Насонов — купа нових бразильців — Бруно Дуарте

Маріуполь

Минулий сезон став для Маріуполя дуже успішним — команда потрапили до Ліги Європи. Олександр Бабич не приховує свого бажання ще раз опинитись там. А для цього потрібно поборотися за першу шістку. Зараз Маріуполь лише за різницею голів поступається Десні, але має вкрай непоганий календар з трьома суперниками з нижньої частини чемпіонату. Проте за зимовий період зазвичай багато що змінюється, й аутсайдери можуть бути лідерами. І навпаки.

Сам Маріуполь майже не змінився у порівнянні з першою частиною сезону. Єдиний новачок поки що — 17-річний Данило Сікан, який хоч і є великим талантом, але поки на цьому рівні майже не грав. Так що усі сильні та слабкі сторони команди залишились тими ж, що й восени. Здавалось би, що у відсутності підсилення може бути велика проблема, проте у Маріуполя в складі багато перспективних гравців, яким би вже пора прогресувати та додавати сили команді без якогось там підсилення. Піхальонок, Борячук, Зубков, Вакула, Ігнатенко, Дава — якщо всі вони зроблять хоча б по одному кроку в розвитку, то ніяких нових гравців Маріуполю й не треба.

Але чи вдалося цього досягти за час зборів?

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Худжамов — Кирюханцев, Яворський, Дава, Демірі — Федорчук, Мішньов, Піхальонок — Зубков, Борячук, Вакула

 

Десна

Перефразуючи один відомий мем, перед Десною стоїть певне завдання й вона його виконує. Десь такі слова й сказав Олександр Рябоконь, коли його запитали щодо другої частини сезону та трансферної політики команди. Новачок УПЛ має великі шанси потрапити до першої шістки, керівництво клубу ще не втратило інтересу до клубу, а тому дуже хоче туди. Там і до Ліги Європи не так далеко. Звичайно, викидати якісь неймовірні гроші на новачків Десна не буде, проте декілька серйозних підписань клуб зробив. Як сказав сам Рябоконь, команді потрібні гравці, які можуть вирішувати завдання вже зараз.

Тому ніякої молоді, ніяких перспективних гравців з можливістю прогресу — тільки досвід та вміння. Повернулись до України Темур Парцванія та Андрій Богданов, який може стати ключом до успіху Десни, не потребують представлення Дмитро Нємчанінов та Михайло Сергійчук.

За складом Десна точно команда топ-6 чемпіонату України, за досвідом та вмінням теж. Й тому. Місце нижче Ворскли, Маріуполя та Львова варто буде вважати провалом.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Паст — Д.Фаворов, Парцванія, Гітченко, Мостовий — Богданов, Огіря — А.Фаворов, Картушов — Безбородько, Філіпов

фото vorskla.com.ua

Ворскла

Є всього лише два можливих варіанта. Або Ворсклі вже ніхто не вірить в Україні та не хоче бути обманутим, або Ворскла нарешті хоче отримати дискваліфікацію. Тому в клуб, який останній часом мало асоціюється з “нерусскіми” іноземцями йдуть лише такі. Минулого року з’явилось по два бразильці та африканці, а тепер настала черга й балканців. Старі-добрі варіанти для посилення українських клубів.

Минулорічні новачки лише в деяких моментах показали себе, хоча до Артура, який найбільше грав, й запитань залишилось найбільше. Але тепер всі вони пройшли збори, так само як і Найджиб Якубу з Ібраїмом Коне, так само як і обидва нових гравці команди Тодор Петровіч та Едін Шехіч. Тепер, можливо, й в складі Ворскли легіонерів буде більше, ніж українців.

Після свого виступу в груповому турнірі Ліги Європи полтавці хочуть туди ще раз, а ще вони хочуть продавати гравців. Щодо Артура агенти вже готують досьє, аби шукати йому нові варіанти з дозволу Ворскли.

А що стосується виступів самої команди в другій частині сезону, то тут багато невідомого. Знову ж таки раніше з Ворсклою було все чітко та зрозуміло, адже новачки приходили відомі та добре перевірені. Зараз же запитань вдосталь. Нехай й скелет з досвідчених гравців в команді міцний.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Шуст — Пердута, Чижов, Чеснаков, Артур — Шарпар, Скляр — Кобахідзе, Габелок, Ребенок — Коломоєць

фото zarya-lugansk.com

Зоря

Яка ж давнє-прадавнє це прислів’я, але: старий друг краще нових двох. В Зорі саме за таким принципом комплектують команду останнім часом. Нікуди не поділись орендовані футболісти (тепер з Динамо), агенти з усього світу все ще возять нових талантів, яких можна засвітити та продати, але команду для досягнення успіхів Зоря збирає зі своїх старих гравців. Добре, що їх безліч. Влітку до Зорі повернулись Віталій Вернидуб та Дмитро Хомченовський, а тепер відразу четверо колишніх гравців команди: Микита Шевченко, Пилип Будківський, Ігор Чайковський та Максим Білий.

Це схоже на фільм про зустріч випускників, де неодмінно після нього всі стають друзями чи закохуються після розлуки.

У Зорі традиційно багато завдань: і розкривати гравців для продажу, і ставити динамівську молодь, і вигравати, аби потрапити в групу Ліги Європи. Одного матчу на тиждень може бути замало, аби усі ці завдання виконувати. Гравців у Юрія Вернидуба на три команди вистачить.

Але традиційно Зоря буде цікава. Проте традиційно десь ближче до єврокубків, тоді будуть згадувати, що це “мужики”.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Шевченко — Тимчик, Вернидуб, Литвин, Михайличенко — Сілас, Чайковський — Караваєв, Громов, Хомченовський — Будковський

фото fco.com.ua

Олександрія

Мабуть, найкраща команда 2018 року з урахуванням Шахтаря та Динамо. Наразі команда Володимира Шарана йде на третьому місці й бореться з Динамо за другу позицію більше, ніж оберігає третю від Зорі та інших переслідувачів. Але найголовніше запитання: чи зможе Олександрія зберегти форму минулого року?

Втрату Валерія Бондаренка Шаран назвав дуже серйозною, заміну йому знайти не вдалося. Проте досвідчений Денис Дедечко може цілком закрити цю проблемну позицію, принаймні його там награвали всю зиму. А ось Валерій Лучкевич та Владислав Кулач точно виглядають підсиленням, обидва за своєю манерою як ніхто інший підходять фірмовий грі Олександрії, де на перше місце виходить настирність та працездатність.

Вистачає сумнівів, що команда Шарана зможе поборотись за друге місце до кінця сезону, але вона все одно є найпершим претендентом на третю сходинку, а це крім того пафосу з бронзовими нагородами — пряма путівка в груповий етап Ліги Європи. Ось заради цього точно потрібно боротись.

Навіть без Бондаренка Олександрія не повинна стати гіршою. Навпаки, минулий рік створив дуже потужний фундамент для того, щоб надалі розвиватись та прогресувати.

Орієнтовний склад на другу частину сезону: Паньків — Пашаєв, Дедечко, Шендрік, Цуріков — Довгий, Запорожан — Лучкевич, Ковалець, Задерака — КулачПонравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту