Роман Безус: час йти далі

Бельгійська преса інформує про інтерес грандів місцевого футбола Андерлехта та Стандарда щодо українського півзахисника Романа Безуса. Underdogs вважає, що Романові вже дійсно час зробити крок уперед у своїй кар'єрі.

0
1076
Роман Безус, Nieuwsblad.be

Якось Микола Павлов назвав Романа Безуса другим найталановитішим гравцем, з яким йому довелось працювати після Олександра Рикуна. Обох він тренував в юності, приклав руку до становлення у якості футболіста. І це не просто гарні слова, дійсно Павлов багато часу та нервів поклав на виховання Безуса у Ворсклі, як до цього довго виховував Рикуна у Іллічівці.

Павлов неодноразово говорив, що обом гравцям потрібен індивідуальний підхід, потрібно з ними постійно говорити та допомагати. Зрештою, у Рикуна та Безуса є один спільний момент, вони обоє творчі особистості у широкому розумінні цього слова. Це дуже тонкий момент та серйозний крок, на який не кожен здатен піти: відноситись до кожного по різному, мати особистий підхід до гравців.

Ще з ранніх років у Ворсклі в Безусі було видно талановитого футболіста, який дуже відрізняється від інших українських гравців своїм прагненням до створення чогось цікавого. Не завжди у нього все виходило, але йому потрібні були умови для того, аби повірити в себе. Такі були якраз у Ворсклі.

Але заграти в Динамо та Дніпрі Безус не зумів. Неможливо уявити Олега Блохіна з індивідуальним підходом до гравця з тонким станом душі, там швидше він декілька разів нагримав на Безуса, помахав своїм золотим м’ячем та посміявся над жартами інших щодо гравця. Мирон Маркевич в Дніпрі знайшов інший момент, виявилось,у що у Безуса була зарплата 95 тисяч євро на місяць, й висновок був очевидним: його зіпсували гроші.

Звісно, це більш очевидні речі для професійного спорту: втрата мотивації, полювання за грошима, меркантилізм. Про це зазвичай думають перш за все, а не про відсутність гармонії, яка дозволяє розкритись на повну. Такому немає місця в футболі, спорті та конкурентному житті взагалі.

Своє місце Безус знайшов в Бельгії, перебравшись після Дніпра до скромного Сент-Трейдена, який вважається звичайним собі середняком та ніколи не претендує на щось серйозне. Виявилось, що це середовище більше підходить для Безуса, щоб демонструвати свою найкращу гру, для того, щоб почуватись собою. Справа не в тому, що Сент-Трейден набагато слабший за Динамо та Дніпро його часів. Безус запросто міг залишитись в Україні чи поїхати кудись на Схід, проте там би він точно не знайшов потрібного.

Взагалі за останні роки в Бельгії заграло декілька українських футболістів, яких можна загнати під загальне правило: всі вони були якимось чужими в Україні. Євгена Макаренко постійно ставили на той лівий фланг захисту, хоча він розумний центральний півзахисник. Руслан Малиновсьский в Севастополі та Зорі більше намагався прийняти реалії українського футболу, тоді в складі Генка розкрився. Останнім став Роман Яремчук. Були й інші гравці, яким не вдалось себе проявити, вони повернулись з Бельгії якимись роздратованими, все говорили про шанси, яких їм ніхто не надав та важкість адаптації. Різниця між Безусом, Малиновським, Макаренком та Тотовицьким, Болбатом, Будковським в тому, що перші троє хотіли вирватись на свободу в моральному плані, тоді як інших все влаштовує в Україні, окрім рівня чемпіонату.

Макаренко вже змінив Кортрейк на Андерлехт. Малиновський обов’язково залишить Бельгію та перейде в якийсь з топ-чемпіонатів в одне з двох найближчих трансферних вікон. Ось тепер і Безусом цікавляться Стандард та Андерлехт. В цьому немає нічого дивного, він гравець набагато вищого рівня, ніж Сент-Трейден, й за мінімальні гроші, а то й безкоштовно (контракт закінчується влітку 2019 року) ці клуби можуть отримати сильного гравця.

Безус адаптувався до життя в Бельгії набагато краще, ніж до життя в Україні. Він отримує радість від своєї гри, приносить користь команді та вперше з часів Ворскли Павлова прогресує. Немає ніяких сумнівів, що цей Безус заграє хоч в складі Андерлехта, хоч Стандарда.Понравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту