Heroes of the Season. Adebayo Akinfenwa

(Підпис на фото на офіційний сторінці Кембридж Юнайтед: Ми підтверджуємо, що Харрісон Данк — дорослий 27-річний чоловік, незважаючи на те,як він виглядає поряд з Адебайо Акінфенва)

Це зовсім не те завдання, яке ви хочете отримати в реальному житті. Навіть в коміксах та фільмах різних поганих людей (бандитів, полісменів, суперзлодіїв) стає шкода, коли їм доводиться битись з Халком. А тут всього лише футбол. Ніхто не готується до того, аби зустрітись з Халком на футбольному полі.

Адебайо Акінфенва ніколи не мав такого прізвиська. Але все через те, що в тілі Халка у нього залишалась доброта та скромність Брюса Беннера. Проте самого лише вигляду Акінфенви вистачає, аби суперники починали його боятись. Проте це вже зараз. Раніше великий хлопець пережив багато насмішок.

***

Ідеальні представники для кожного виду спорту свої. У баскетболі це високі хлопці, які вміють стрибати, у футболі — швидкі та мобільні, у хокеї — сильні та жорсткі. І якщо з’являється хтось інший, який виглядає інакше, з нього будуть насміхатись. Нехай в реальному житті з кремезного Адебайо Акінфенви ніхто не міг дозволити сміятись, але в футболі йому було вкрай важко.

«Я завжди був занадто великим для того, аби грати у футбол». Декілька років тому Акінфенва переріс роль звичайного собі гравця з нижчих дивізіонів Англії, перетворившись на пізнавану особистість, про яку вже складають легенди.

110-кілограмовий футболіст з руками, як ноги у Джона Террі піднімає 180 кілограмів, але називає своїм найбільшим м’язом — мозок. Акінфенва б ніяк не пережив усі моральні кпини, якби не був розумною та сильною людиною. На самому початку кар’єри він опинився в Литві, де зіткнувся з расизмом, але це навіть не найгірше, що було з ним. Зрештою, від расизму можна було втекти в іншу країну, повернутись до Англії, але від своїх розмірів Акінфенві нікуди було подітись.

Довгий час це було проблемою. І навіть не стільки для самого гравця, скільки для сприйняття його іншими. Першим люди звертають увагу на найбільш помітні риси: зріст, довжина носа чи розмір грудей. Відмовитись від такого стереотипного мислення просто неможливо. «Ти непогано приймаєш м’яча як для людини твого розміру», — говорили Акінфенві на переглядах до різних клубів у молоді роки. Ти непогано граєш в баскетбол як для людини з 175 сантиметрів зросту. Ти гарна дівчина як тією, у кого перший розмір грудей. «Мені довелось забити багато голів, аби люди нарешті перестали говорити, що я забив багато голів як для людини мого розміру».

Характер доброго велетня Акінфенва зумів поєднати з великою спортивною злістю. Майже всю свою кар’єру він намагався довести, що є просто сильним футболістом, не зважаючи на свої розміри. «Пізніше я перестав цим перейматись. Я почав спокійно ставитись до таких слів, адже статистика не бреше — протриматись стільки років у футболі тільки через те, що ти просто великий хлопець неможливо».

Найкращі роки Акінфенви пройшли в Нортгемптоні. Разом з командою він вилітав з Ліги 1 до Ліги 2, відіграв там декілька сезонів та забив 71 гол в 168-ми іграх. Якраз тоді він й зрозумів, що його сила, розмір його біцепсів ніяка не вада, а, навпаки, гордість. Навіть в футболі, де одностроєм вважаються дрібні та швидкі хлопці.

Він любить згадувати, як колись на грі в Плімуті співали, що його груди в положенні поза грою. Тоді він ображався. Якби зараз таке відбулось, то він би сам почав підспівувати. Все тому що тепер вже 35-річний Акінфенва довів й собі, й іншим в Англії, що може бути успішним футболістом.

***

Наприкінці сезону 2015/2016 Акінфенва забив з пенальті в фінальній грі плей-офф за вихід до Ліги 1 в ворота Плімута, але вже було зрозуміло, що він не залишиться в Уімблдоні. В післяматчевому інтерв’ю на Sky Sports він зробив собі рекламу, сказавши, що кожен тренер може зв’язатись з ним, адже він фактично безробітний.

Повірив у те, що Акінфенва ще не сказав свого останнього слова в футболі Гарет Айснуорт, головний тренер Уікомб Уондерерс. Проте йому теж потрібен був час, аби зблизька побачити найкращі можливості в грі нового гравця команди. Перший сезон в складі команди Акінфенва розпочинав у якості запасного. «Тренер знав, що я хочу грати. Кожного разу, коли він не випускав мене на поле, я намагався відправити йому грізний погляд». Навряд чи саме через побоювання здоровила Айнсуорт вирішив довіритись йому. Через деякий час стало зрозуміло, що Акінфенва може бути корисним.

Спочатку сам гравець думав про переїзд кудись в закордонний клуб, у нього були варіант в США та Австралії, проте розмова з Айнсуортом його переконала. Він вже давно працює з Уікомбом, створив в команді гарну атмосферу та подобається своїм атакувальним стилем гри. Через рік Акінфенва вже не розглядав ніякі інші варіанти, окрім підписання нового контракту з клубом. Через рік ситуація повторилась.

Але цей сезон, який ще не закінчився, вже став найкращим для Уікомба за останні роки, і для самого гравця, який зараз грає корисніше, ніж в Нортгемптоні кілька років тому.

Акінфенва в 35 років доріс до свого найкращого біологічного віку в футболі. Він завжди був фізично сильним, чого не треба було доводити. Він завжди намагався довести інше, що вміє грати в футбол не тільки за рахунок сили. Тепер він це довів, а тому може грати розслаблено та спокійно. Акінфенва не тільки став найкращим бомбардиром Уікомба та допоміг команді повернутись до Ліги 1, також до 17 голів він додав 12 результативних передач — найкращий показник в Лізі 2.

У часи розквіту в Нортгемптоні та першої появи на широкій загал у якості найсильнішого гравця комп’ютерної гри FIFA, Акінфенва мріяв про виступи у Прем’єр-лізі, як це у значному віці вперше зробили Грант Холт та Рікі Ламберт. Проте легендарність особистості Акінфенви тоді була б не такою масштабною.

Мабуть, він би виявився не досить сильним гравцем для Прем’єр-ліги, знову б почали говорити, що він непоганий гравець «як для своїх розмірів», але не більше. Проте в нижчих дивізіонах Англії історія цього велетня продовжується. Він ще може бути зіркою кіно, реклами чи маркетингу, а сюди він потрапляє у якості футболіста. Одного з найкращих та найкорисніших в Англії протягом сезону.Понравился материал? Вы можете помочь проекту! Наш сайт существует на пожертвования пользователей и мы принимаем любую помощь от наших читателей.
Помочь проекту